4 nõuannet parima postitusaja leidmiseks.
Millal siis oleks see kõige õigem aeg, et oma postitus kõige laiemale sihtgrupile nähtavaks teha?
Üldine vastus on see, et parim aeg on varahommikused tööpäevad, aga tasuks jälgida ka järgmiseid nõuandeid:
1. Vaadake, millal teie sihtrühm on internetis kõige aktiivsem.
Postitage siis, kui teie jälgijad tõenäoliselt oma kontosid sirvivad, et teie sisu nendeni jõuaks. Paljud sotsiaalmeedia algoritmid seavad prioriteediks uudsuse, sest inimesed tahavad olla kursis kõige uuega - eriti arvestades, kui sageli me tänapäeval oma vooge kontrollime. Selle õige ajastuse leidmiseks, millal teie sihtrühm on võrgus, tuleb vaadata oma analüütikat. Näiteks Google Analyticsi kontolt saate vaadata funktsiooni "käitumine" ja "reaalajas", mis näitab, millal ja kus teie jälgijad on aktiivsed.
2. Vaadake üle oma kõige edukamaid eelnevad postitused.
Esimene samm on heita pilk oma analüütika tööriistadele või sotsiaalmeedia aruannetele ja vaadata üle postitused, mis andsid kõige paremad näitajad nendest tegurites:
- Awareness (st postitused, millel oli suur ulatus)
- Engagement (st postitused, mis saavutasid muljetavaldava kaasamismäära).
- Sales/Traffic (st postitused, mis tõid kaasa palju klikke).
Seejärel vaadake üle, mis kellaaegadel või nädalapäevadel te edukat sisu postitasite ja vaadake, millised mustrid kujunevad.
3. Jälgige oma konkurente.
Vaadake oma konkurentide postitusi, et näha, mida nad teevad. Tehke ülevaade nende kõige edukamatest postitustest või tehke isegi täielik sotsiaalne konkurentsianalüüs ja vaadake, millised mustrid nendel ilmnevad. Siin üks soovitus selle kohta, et vältida täistundidel avaldamist, sest just siis postitavad paljud ettevõtted. Selle asemel postitage :15 või :45, et anda oma sisule veidi hingamisruumi.
4. Testige, optimeerige ja muutke oma postitusaegu.
Mõned süstemaatilised A/B-testid (kus te postitate sama sisu erinevatel aegadel, et näha, milline aeg annab parimaid tulemusi) tuleks aeg-ajalt läbi teha. Sotsiaalmeedia muutub pidevalt, nagu ka inimesed, kes seda kasutavad. Näiteks on üleminek kaugtööle langenud kokku sagedasema sotsiaalmeedia kasutamisega. Harjumused on liikunud sotsiaalmeedia voogude kontrollimisest lõunasöögi ajal - zoomi koosolekute vahel olevate pauside ajale.
Hooajalised muutused, kultuurilised nihked ja kasutajatrendid muutuvad pidevalt, seega katsetage pidevalt!
Kui soovid rohkem teada, siis võta meiega ühendust ja leiame koos sobiliku lahenduse sinu brändile.